Private Knight Online Servers.

Knight Online PvP

KoPVP

Silly Spamming Sausage
Yönetici
Admin
İnternetin başlangıçtan günümüze geçirdiği evrim üç aşamaya bölünmüştür: Web 1.0, Web 2.0 ve Web 3.0.

Web 1.0 :

Aşağı yukarı 1990 ile 2004 yılları arasındaki interneti ifade eder.

HTML sayfalar ile oluşturulan internet siteleri yalnızca bilgi sunuyor ve değişim yapmaya izin vermiyordu.


Web 2.0
Web 2.0 ise daha interaktif ve sosyal bir internet deneyimi sunuyor.

Web 3.0​

2010'dan günümüzü kapsayan dönemdir.

Bilgisayarların insanlar gibi veri okuyabildiği ve analiz edebildiği bir dönemdir. Bu beceri, akıllı üretime ve kullanıcıların ihtiyaçlarına göre içerik dağılımı yapabilmeye olanak sağlar.

Yapay zeka, makine öğrenimi, blockchain, sanal gerçeklik ve nesnelerin interneti gibi teknolojilerin hayatımıza girdiği Web 3.0’ın merkezinde merkeziyetsizlik, izne ve güvene dayalı olmama, bireysellik, sahiplik hakkı ve gizlilik gibi değerler yer alır.

Web 3.0’da geliştiriciler, geliştirdikleri uygulamaları tek bir sunucuda çalıştırmak ve verileri tek bir veritabanında saklamak yerine, dağıtık ağlar olan ve merkezi bir oluşum tarafından değil, ağı oluşturan herkes tarafından yönetilen blockchain’lerde geliştirmeyi tercih ederler.

Bu merkeziyetsiz sistem, verilerin tek bir yerde toplanmasını ve dolayısıyla sızdırılmalarını veya reklam amaçlı satılmalarını önler. Buna ek olarak, merkezi bir sunucu olmadığından dolayı sansüre karşı dayanıklılık sağlar ve kullanıcı gizliliğini artırır.

Verilerin makineler tarafından analiz edilebilmesi, arama motorlarında anlamsal olarak daha ilişkili sonuçlar bulmaya da katkı sağlar. Buna ek olarak, şirketler akıllı botlardan yararlanarak birden fazla müşteriye aynı anda hizmet verebilir ve daha iyi bir destek sunabilirler.